Záverečné skúšky v školskom roku 2022/2023

Záverečné skúšky v školskom roku 2022/2023 sa uskutočnia v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s usmernením MŠVVaŠ SR k termínom konania, organizácii a hodnoteniu záverečnej skúšky.

Učebné odbory, v ktorých žiaci v školskom roku 2022/2023 ukončujú prípravu záverečnou skúškou:

 


 

 

 


 

 

Učebný odbor Počet žiakov Triedny/a učiteľ/ka Majster/ka Ov, učiteľ/ka
6491 G 01
Obchodná prevádzka III.K
- práca pri príprave jedál
9 Mgr. Cibulová Bubelínyová
Mgr. Cibulová (U)
Bc. Macúchová
Palkovičová
3686 G 03
Stavebná výroba III.M
- murárske práce
3 Mgr. Miklošovič

Bc. Haviar
Ing. Pánek (U)
Mgr. Rusko (ZR)

3178 G 03
Výroba konfekcie III.Š
- šitie bielizne a ručné techniky
3 Mgr. Sloboda Ulbrichtová

6485 G
Opatrovateľská starostlivosť III.Z
- zariadenia sociálnej starostlivosti

4 Mgr. Brašeňová PhDr. Beňová
Mgr. Kovalčíková (U)
Krajčovičová
Mgr. Longauerová
4572 G 09
Poľnohospodárska výroba III.S
- záhradníctvo: kvetinár, zeleninár, sadovník
0

                -

Mgr. Bakšová
Hamar
3383 G 08
Spracúvanie dreva III.D
- výroba úžitkových a umeleckých predmetov
4 Mgr. Maťovčík    Mgr. Maťovčík
Mgr. Sloboda
Mgr. Strečok
6491 G 02
Obchodná prevádzka III.P
- príprava, skladovanie a predaj tovaru
5 Bc. Rychecká

Bc. Klimentová
Bc. Rychecká
Mgr. Šubertová (U)

Priebeh záverečných skúšok

19. 6., 20. 6. a 21. 6. 2023        individuálna príprava žiakov na záverečné skúšky doma

22. 6. 2023                                     praktická časť ZS 

08.00 – 08.10 hod.
slávnostné otvorenie ZS 
08.15 – 08.30 hod.
žrebovanie tém na praktickú časť záverečnej skúšky
08.30 – 11.00 hod.
praktická časť
dielne a odborné učebne jednotlivých učebných odborov

23. 6. 2023                                     ústna časť ZS a vyhodnotenie 

11.30 – 13. 00 hod.
ústna časť
13.00 – 13.30 hod.
vyhodnotenie záverečných skúšok, odovzdávanie vysvedčení, výučných listov a osvedčení

Pre záverečné skúšky v školskom roku 2022/2023 sa ustanovuje skúšobná komisia v tomto zložení:

Predseda:
menuje RÚŠS v Banskej Bystrici
Podpredseda:
Michal Rusko, Mgr.
zástupca riaditeľky OUI V. Gaňu

Členovia:

  • Odbor obchodná prevádzka - III. K. trieda:
    • Janka Cibulová, Mgr., triedna učiteľka
    • Janka Cibulová, Mgr., skúšajúca učiteľka
    • Jana Bubelínyová, prísediaca
    • Ivana Macúchová, Bc., prísediaca
  • Odbor výroba konfekcie prevádzka - III. Š. trieda:
    • Mgr. Rastislav Sloboda, triedny učiteľ
    • Zdenka Ulbrichtová, skúšajúca učiteľka
    • Igor Hamar, prísediaci
  • Odbor opatrovateľská starostlivosť - III. Z. trieda:
    • Daniela Brašeňová, Mgr., triedna učiteľka
    • Nataša Kovalčíková, Mgr., skúšajúca učiteľka
    • Miroslava Beňová, PhDr., prísediaca
  • Odbor obchodná prevádzka - III.P. trieda:
    • Anna Rychecká, Bc., triedna učiteľka
    • Gabriela Šubertová, Mgr., skúšajúca učiteľka
    • Marta Klimentová, Bc., prísediaca
  • Odbor stavebná výroba - III. M. trieda:
    • Marian Miklošovič, Mgr., triedny učiteľ
    • Vít Pánek, Ing., skúšajúci učiteľ
    • Ivan Haviar, Bc., prísediaci
  • Odbor spracúvanie dreva - III. D. trieda:
    • Jozef Maťovčík, Mgr., triedny učiteľ
    • Jozef Maťovčík, Mgr., skúšajúci učiteľ    
    • Jaroslav Strečok, Mgr., prísediaci
    • Jozef Sokol, Mgr., prísediaci
  • Odbor poľnohospodárska výroba - III. S. trieda:
    • triedna učiteľka
    • skúšajúca učiteľka
    • prísediaci